Ogłoszenia Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dzisiejsza niedziela to także Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.

2. Codziennie o 1730 nabożeństwo majowe, dzisiaj o 1430. Mamy jeszcze okazje w tym tygodniu oddać cześć naszej Matce Maryi przez udział w tym nabożeństwie.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Codziennie nowenna do Ducha Świętego, na którą z racji przygotowania do sakramentu dojrzałości zapraszam młodzież z klasy VIII. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i rodziców – obecność obowiązkowa.

4. We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. To także Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych kochanych MAMACH wypraszając dla nich potrzebne łaski, a zmarłym dar nieba.

5. W czwartek rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

6. W piątek wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy.

7. Dziękuję tym rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały kościół i ubierały kwiatami. Bardzo proszę o sprzątanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Trześni, numery od 139 do 154.

8. Bóg zapłać za wszelaką pomoc w minionym tygodniu. Za ofiary jakie zostały złożone w minioną niedzielę (3 miesiąca) na cele parafialne. Wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców polecam Bożej opiece i naszej Fatimskiej Pani.

9. W Gościu Niedzielnym dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej.

10. I Komunia św. w naszej  parafii będzie 28 czerwca o godz. 1100, zaś sakrament bierzmowania 12 czerwca o godz. 1400 w kościele MBNP w Mielcu.