Ogłoszenia Trójcy Świętej

1. Dzisiejsza Niedziela Trójcy Świętej kończy czas Komunii św. wielkanocnej.
Zbiórka do puszek na UPJP2 w Tarnowie i Krakowie.

– w poniedziałek, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kośc. W poniedziałek również 13 czerwca nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1800 i po niej procesja różańcowa.
Bardzo proszę o niesienie Feretronu Matki Bożej Fatimskiej przy poszczególnych dziesiątkach:
I – Różę św. Anny,
II – Różę św. Rity,
III – Różę św. Pawła,
IV – Różę św. Małgorzaty,
V – Lektorzy.
O niesienie Feretronu Dzieci Fatimskich proszę Dziewczęcą Służbę Maryjną
oraz różańca dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych /tu rodziców bardzo proszę o pomoc/. O prowadzenie różańca proszę Apostolską Grupę Młodzieżową.
Przynieśmy na nabożeństwo fatimskie lampiony.
– we wtorek, wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz. To także Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych;
– w środę przypada 10. rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu. W środę na godz. 1930 młodzież zaprasza na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie;
– w piątek, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało.
Msze św. o godz. 700 oraz 900 z procesją do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii.

W tym roku z procesją ruszymy trochę inaczej.
Po wyjściu z kościoła skręcimy w prawo. Będziemy szli ul. Błoniarzy i przy numerze 232 skręcimy do drogi głównej. Idąc drogą główną za sklepem Groszek skręcimy do kościoła.

Bardzo proszę o udekorowanie trasy, którą będziemy szli w procesji eucharystycznej. Udekorujmy także okna naszych domów symbolami eucharystycznymi na czas Uroczystości i Oktawy Bożego Ciała.
Do włączenia się w procesję, w sposób szczególny, zapraszam dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci z kl. 3 w strojach komunijnych i dzieci przeżywające rocznicę I Komunii św., strażaków do niesienia baldachimu, DSM do niesienia feretronu dzieci fatimskich, róże różańcowe do niesienia feretronu Matki Bożej Fatimskiej oraz chorągwi.

Uroczystość Bożego Ciała jest świętem obowiązkowym.

Składka w tym dniu przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 1800.

4. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i jej otoczenia w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 199 do 210.
Wielkie Bóg zapłać grupce młodzieży za ogrom koszenia w minionym tygodniu wokół kościoła i terenów parafialnych.

5. Egzamin przed sakramentem bierzmowania dla klasy 7 w piątek o godz. 1600 w kościele. Na to spotkanie zapraszam rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu dojrzałości.

Ogłoszenie społeczne:
Wójt Gminy Mielec przypomina o upływającym 30 czerwca br. obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej posiadanego w budynku źródła ciepła. Wszelkie informacje w tej sprawie można uzyskać w Urzędzie Gminy pok.