Ogłoszenia Niedzieli Chrztu Pańskiego

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

2. W środę o godz. 1630 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza św., a na godz. 1900 Apostolska Grupa Młodzieżowa zaprasza na środowe spotkanie z Jezusem Eucharystycznym.

3. W piątek o godz. 1630 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i po nim Msza św.

4. W następną niedzielę Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

5. W imieniu dzieci i młodzieży zapraszam serdecznie na Jasełka, które będą przedstawione w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700, przed Mszą św. o godz. 900 i po sumie.

6. Dziękuję rodzinom z Mościsk za porządkowanie kościoła w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Mościsk z ul. Pogodnej, numery od 34 do 47.

7. Msze Święte kolędowe w tym tygodniu:
– poniedziałek o godz. 1700 dla mieszkańców Mościsk.
– wtorek o godz. 1700 dla mieszkańców za obwodnicą, czyli Ławnica i Trześń-Rudziska.
– czwartek o godz. 1700 dla mieszkańców Trześni z przed obwodnicy z numerów od 6 w kierunku szkoły do numeru 76.

Nie musimy przynosić wody do poświęcenia. Będzie przygotowana woda święcona w buteleczkach, które będzie można po Mszy św. zabrać do domu. Gdyby ktoś chciał większą ilość, będzie można otrzymać w zakrystii.