Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Przeżywamy szczególne, najistotniejsze Święta Wielkanocne. Zwycięstwo Jezusa Chrystusa nad „śmiercią, piekłem i szatanem”.

2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 700, 900 i 1030. Składka tego dnia na KUL i UPJPII.

3. Zachęcam do nawiedzania naszego kościoła, zwłaszcza teraz w Oktawie Wielkiej Nocy, by Zmartwychwstałemu Panu powierzać siebie, swoich bliskich.

4. Nabożeństwa w naszym kościele według czasu letniego. Msze św. rano bez zmian o godz. 630, zaś wieczorem o godz. 1800.

5. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę (24 kwietnia) w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Odpust ku czci św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, naszego Patrona. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 1100.
Jest to również Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
Jak słyszeliśmy w komunikacie ks. Biskupa Ordynariusza to Święto Caritas Polska w tym roku będziemy przeżywać jako „Dzień Dobra”. Włączając się w to dzieło w Niedzielę Miłosierdzia w naszej parafii Festyn „Postaw na Rodzinę”.
Rozpocznie się Eucharystią o godz. 1400, po której nastąpi przemarsz na boisko sportowe, gdzie przywitaniem gości rozpocznie się dalsza część Festynu.

7. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 131 do 139.

8. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy tak pięknie, uroczyście przeżywać Święte Triduum Paschalne i nadal trwać w radości płynącej z faktu zmartwychwstania Pana Jezusa.
Bóg zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza, ceremoniarzom liturgii poszczególnych dni Triduum Sacrum, ministrantom, lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, także za adorowanie Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Podziękowania kieruję do Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej za pomoc.
Dziękuję Strażakom z OSP Trześń i OSP Wola Chorzelowska za pełnienie warty przy Grobie Pańskim, za przygotowanie ognia do poświęcenia, włączenie się w orszak procesyjny.
Dziękuję panu organiście.
Serdeczne podziękowania tym, którzy przygotowali piękną Ciemnicę, piękny Grób Pański. Te podziękowania składam na ręce pani katechetki Celiny Szymańskiej
Bóg zapłać tym, którzy prowadzili modlitewne czuwania.
Bardzo gorąco chcę podziękować Tobie Księże Robercie, nasz drogi rodaku, za obecność z nami, wspólną modlitwę w te Szczególne Święta, za słowo Boże do nas kierowane.
Wielkie Bóg zapłać Wam wszystkim Kochani Parafianie, za wasze piękne, budujące świadectwo, jakie dawaliście w czasie Triduum i dajecie, licznym udziałem, tworzeniem tej wyjątkowej wspólnoty modlitewnej w tak szczególnych dniach.

Niech Zmartwychwstały Pan towarzyszy wam na drodze waszego życia jak uczniom idącym do Emaus.