Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Przeżywamy szczególne, najistotniejsze Święta Wielkanocne. Zwycięstwo Jezusa Chrystusa nad „śmiercią, piekłem i szatanem”.

1. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 700, 900 i 1030. Składka tego dnia na KUL i UPJPII.

W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

1. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca kwietnia. Msze św. w te dni o godz. 630 i 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 1730 zaś w piątek i sobotę o godz. 1700.

Wprawdzie niedawno była spowiedź przedświąteczna, ale jeżeli ktoś chciałby skorzystać z sakramentu pokuty, będzie można to uczynić codziennie pół godziny przed Mszą św. czy nabożeństwem.

Do chorych z posługą udam się w pierwszy piątek od godz. 800.

1. W środę na godz. 1730 zapraszam dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami, zaś w piątek na godz. 1700 młodzież z klas 7 i 8, na spotkania formacyjne w ramach przygotowań do sakramentów św.

1. Po zmianie czasu Msze św. w dni powszednie, rano o godz. 630, wieczorem o godz. 1800, zaś w niedziele o godz. 700, 900 i 1030.

1. Bóg zapłać sprzątającym kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 226 do 230 oraz z Błoniarzy od końca w kierunku kościoła od 347 do 353.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy tak pięknie, uroczyście przeżywać Święte Triduum Paschalne i nadal trwać w radości płynącej ze zmartwychwstania Pana Jezusa.

Bóg zapłać księdzu Marianowi Hyjkowi za wygłoszone słowo Boże podczas Liturgii Wielkiego Piątku.

Bóg zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza, ministrantom, lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, za nieustanną adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Asyście Ołtarza z piękną służbę podczas Liturgii Triduum Paschalnego. Podziękowania kieruję do Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej za pomoc.

Dziękuję Strażakom z OSP Trześń i OSP Wola Chorzelowska za pełnienie warty przy Grobie Pańskim, za przygotowanie ognia do poświęcenia, włączenie się w orszak procesji rezurekcyjnej.

Dziękuję pani organistce. Młodzieży za pomoc w zakrystii.

Serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przygotowali piękną Ciemnicę, piękny Grób Pański. Te podziękowania składam na ręce pani katechetki Celiny Szymańskiej.

Tym, którzy czuwali przy Jezusie w Ciemnicy i Grobie, którzy prowadzili te czuwania, Wielkie Bóg zapłać, za waszą modlitwę, za piękne, budujące świadectwo.

Bóg zapłać Wam wszystkim Kochani Parafianie, za wasz liczny udział w liturgii w te szczególne dni, za tworzeniem tej wyjątkowej wspólnoty modlitewnej.

Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi Wam i Waszym rodzinom każdego dnia.