Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Przeżywamy szczególne, najistotniejsze Święta Wielkanocne. Zwycięstwo Jezusa Chrystusa nad „śmiercią, piekłem i szatanem”.

1. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 700, 900 i 1030. Składka tego dnia na KUL i UPJPII.

1. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

1. Bóg zapłać sprzątającym kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 155 do 164 i 343.

1. W środę w Oktawie Wielkanocy Adoracja w ramach całorocznej dziękczynnej Adoracji w naszej diecezjalnej.

Godziny adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie:

od godz. 1300 – Mościska, Ławnica, Trześń Rudziska i Wiry,

od godz. 1400 – Wola Chorzelowska,

od godz. 1500 – Trześń numery od 1 do 160,

od godz. 1600 – Trześń pozostałe numery,

od godz. 1700 – dzieci i młodzież.

O godz. 1800 Msza św.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy tak pięknie, uroczyście przeżywać Święte Triduum Paschalne i nadal trwać w radości płynącej z faktu zmartwychwstania Pana Jezusa.

Bóg zapłać księżom rodakom, ks. Szymonowi Pietryce, ks. Robertowi Stachowiczowi za obecność, za przewodniczenie liturgii w poszczególne dni, głoszone słowo Boże, posługę w konfesjonale.

Bóg zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza, ministrantom, lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, młodzieży z AGM-u, za nieustanną adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Podziękowania kieruję do Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej za pomoc.

Dziękuję Strażakom z OSP Trześń i OSP Wola Chorzelowska za pełnienie warty przy Grobie Pańskim, za przygotowanie ognia do poświęcenia, włączenie się w orszak procesyjny.

Dziękuję panu organiście.

Serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przygotowali piękną Ciemnicę, piękny Grób Pański. Te podziękowania składam na ręce pani katechetki Celiny Szymańskiej.

Tym, którzy czuwali przy Jezusie w Ciemnicy i Grobie, którzy prowadzili te czuwania, Wielkie Bóg zapłać, za waszą modlitwę, za piękne, budujące świadectwo.

Bóg zapłać Wam wszystkim Kochani Parafianie, za wasz liczny udział w liturgii w te szczególne dni, za tworzeniem tej wyjątkowej wspólnoty modlitewnej.

Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi Wam i Waszym rodzinom każdego dnia.