Ogłoszenia Niedziela Zmartchwywstania

1. Przeżywamy szczególne, najistotniejsze Święta Wielkanocne. Zwycięstwo Jezusa Chrystusa nad „śmiercią, piekłem i szatanem”.

2. Dzisiaj w Niedzielę Wielkanocną Msze św. o godz. 600 poprzedzona Procesją Rezurekcyjną, 900, 1030 i 1200.

3. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 700, 900 i 1030. Składka tego dnia na KUL i UPJPII.

4. Zachęcam do nawiedzania naszego kościoła, zwłaszcza teraz w Oktawie Wielkiej Nocy, by Zmartwychwstałemu Panu powierzać siebie, swoich bliskich.

5. Nabożeństwa w naszym kościele według czasu letniego. Msze św. rano bez zmian o godz. 630, zaś wieczorem o godz. 1800.

6. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę 10 kwietnia Diecezjalne Święto Caritas.

8. Święto Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę (11 kwietnia). Z tej okazji zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

9. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 82 do 96a.

10. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy tak pięknie, uroczyście przeżywamy Święte Triduum Paschalne i nadal trwać w radości płynącej z faktu zmartwychwstania Pana Jezusa.
Bóg zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza, ceremoniarzom liturgii poszczególnych dni Triduum Sacrum, ministrantom, lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, także za adorowanie Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie.
Dziękuję Strażakom z OSP Trześń za pełnienie warty przy Grobie Pańskim, za przygotowanie ognia do poświęcenia, włączenie się w orszak procesyjny.
Dziękuję panu organiście.
Serdeczne podziękowania tym, którzy przygotowali piękną Ciemnicę, Grób Pański.
Bóg zapłać tym, którzy prowadzili modlitewne czuwania.
Wielkie Bóg zapłać Wam wszystkim Drodzy Parafianie. To, że Pan Jezus w ciemnicy, potem w grobie nie był sam, jest pięknym świadectwem jakie daliście w tych dniach.
Niech Zmartwychwstały Pan spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

11. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Piotra Kardyś. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odp…

Drodzy parafianie i goście!
Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.
Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.