Ogłoszenia Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie. Dzisiaj za pobożne odśpiewanie czy odmówienie Hymnu do Ducha Świętego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

1. 1 czerwca (czwartek) rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 1745, w niedzielę po sumie.

Od przyszłego tygodnia Msze św. w niedzielę o godz. 700, 900 i 1030.

– W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700, 900
i 1800;

– W środę święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny i ostatnie nabożeństwo majowe;

– W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

To także Dzień Dziecka. Obejmijmy modlitwą wszystkie dzieci, aby wsparte przykładem życia swoich rodziców i nas wszystkich mogły odnajdywać Chrystusa w swoim życiu, by doświadczyć tego co najcenniejsze, Miłości samego Boga;

– W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzień dziękczynienia w Polsce.

1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 połączona z nabożeństwem czerwcowym. Msze św. o godz. 630 i 1800.

Okazja do spowiedzi św. w środę od godz. 1630.

Do chorych udam się w piątek od godz. 800.

1. W tym roku 8 czerwca wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. W związku z tym bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy.

I Ołtarz:     rodziny z Trześni z numerów od 97 do 111.

II Ołtarz:    rodziny z Trześni z numerów od 112 do 124.

III Ołtarz:  rodziny z Trześni z numerów od 125 do 128 i Stara Wieś.

IV Ołtarz:  rodziny z Trześni z numerów od  do 130 do numerów 138.

Przedstawicieli poszczególnych rodzin zapraszam na spotkanie organizacyjne we wtorek po Mszy św. wieczornej.

1. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół i jego otoczenie, kosiły trawę, w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i jej otoczenia w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 212 do 217 A.