Ogłoszenia Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie. Dzisiaj za pobożne odśpiewanie czy odmówienie Hymnu do Ducha Świętego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1745, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1030.

– W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800.
– We wtorek wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika.
– W środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
– W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
– W sobotę wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
– W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

4. W tym roku 16 czerwca wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. W związku z tym bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy kolejne rodziny naszej parafii:
I ołtarz: Rodziny z Mościsk z ul. Rudnik.
II ołtarz: Rodziny z Trześni z numerów od 71 do 82.
III ołtarz: Rodziny z Trześni z numerów od 83 do 96 A.
IV ołtarz: Rodziny z Woli Chorzelowskiej z numerów od 19 do 28.
Przedstawicieli poszczególnych rodzin zapraszam na spotkanie organizacyjne we wtorek po Mszy św. wieczornej.

5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i jej otoczenia w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 187 do 198.