Ogłoszenia Niedziela Zesłania Ducha Świętego

adminOgłoszenia

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie. Dzisiaj za pobożne odśpiewanie czy odmówienie Hymnu do Ducha Świętego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1400, na które serdecznie zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.

3. W liturgii tygodnia:
– W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800.
– W środę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. To także Dzień Matki. Na nowennie do MB Nieustającej Pomocy będziemy polecać wszystkie mamy, wypraszają dla nich potrzebne łaski, a dla zmarłych dar Nieba.
– W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
– W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

4. Spotkania grup duszpasterskich:
W czwartek o godz. 1700 ministranci.
W piątek o godz. 1700 Lektorzy, a po Mszy św. wieczornej Apostolska Grupa Młodzieżowa.
W sobotę o godz. 1100 Dziewczęca Służba Maryjna.
Zapraszam także tych, którzy chcieliby się dołączyć do poszczególnych grup działających w naszej parafii.

5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 140 do 154.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne jakie zostały złożone w 3 niedzielę miesiąca na tace czy też wpłacone na konto parafialne. Wszystkich ofiarodawców polecam Bożej opiece i naszej Fatimskiej Pani.

7. W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Bronisława Nycka z Trześni i śp. Edwarda Maziarza z Woli Chorzelowskiej. Polecajmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…