Ogłoszenia Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie. Dzisiaj za pobożne odśpiewanie czy odmówienie Hymnu do Ducha Świętego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7:00, 9:00 i o 18:00;

– W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

– W piątek NMP Wspomożycielki Wiernych;

– W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

  1. W tym roku 30 maja wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy:

I Ołtarz:  rodziny z Trześni z numerów od 140 do 151.

II Ołtarz: rodziny z Trześni z numerów od 154 do 163 oraz 343.

III Ołtarz: rodziny z Trześni z numerów od 164 do 174.

IV Ołtarz: rodziny z Trześni z numerów od 175 do 182A.

Przedstawicieli poszczególnych rodzin zapraszam na spotkanie organizacyjne we wtorek po Mszy św. wieczornej.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały kwiatami nasz parafialny kościół oraz kosiły trawę w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i jej otoczenia w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 260 do 278A.

Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj w kopertach na tacę, czy też wpłacane na konto parafialne, z racji 3 niedzieli miesiąca, z przeznaczeniem na cele parafialne. Bóg zapłać również za ofiary jakie złożyły dzieci pierwszokomunijne z kl. 3 wraz z rodzicami, dzieci z kl. 4 przeżywające rocznicę I Komunii Św. wraz z rodzicami oraz młodzież z kl. 8, która przyjęła sakrament bierzmowania.