Ogłoszenia Niedziela Trójcy Świętej

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Dzisiejsza Niedziela Trójcy Świętej kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek św. Bonifacego, bpa i męcz. – wspomnienie;

– w środę bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz. – wspomnienie;

– w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Msze św. o godz. 700 oraz 900 z procesją do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii. W tym roku z procesją ruszymy w następujący sposób:

Po wyjściu z kościoła skręcimy w prawo, na skrzyżowaniu przy parkingu w prawo, idziemy w kierunku cmentarza, za nim skręcamy w prawo, dalej idziemy drogą do skrzyżowania przy boisku na którym skręcamy w prawo i podążamy do kościoła, gdzie będzie ostatnia stacja przy ołtarzu polowym.

Bardzo proszę o udekorowanie trasy, którą będziemy szli w procesji eucharystycznej. Udekorujmy także okna naszych domów symbolami eucharystycznymi na czas Uroczystości i Oktawy Bożego Ciała.

Do włączenia się w procesję, w sposób szczególny, zapraszam:

Dzieci, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci z kl. 3 w strojach komunijnych i dzieci przeżywające rocznicę I Komunii św., strażaków do niesienia baldachimu, DSM do niesienia feretronu dzieci fatimskich, róże różańcowe do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej oraz chorągwi.

Uroczystość Bożego Ciała jest świętem obowiązkowym.

Składka w tym dniu przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy św.
o godz. 1800.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i jej otoczenia w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 218 do 226 A.