Ogłoszenia Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiejsza Niedziela Trójcy Świętej kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

2. W poniedziałek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych.
Od wtorku w naszym kościele nabożeństwa czerwcowe, w dni powszednie o godz. 1745, w niedzielę po sumie. W Oktawie Bożego Ciała podczas procesji.

3. We wtorek wspomnienie św. Justyna, męczennika. To także Dzień Dziecka. Tego dnia w modlitwie pamiętajmy o wszystkich dzieciach, by mogły wzrastać w łasce u Boga i u ludzi.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało.
Msze św. o godz. 700 oraz 900 z procesją do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy w miejscach, w których było to robione przed pandemią.
I ołtarz – przed p. Hyjkiem. O przygotowanie ołtarza proszę mieszkańców Trześni z numerów 55 do 60.
II ołtarz – przy kaplicy obok szkoły. O przygotowanie proszę mieszkańców Mościsk z ul. Wojska Polskiego.
III ołtarz – na parkingu. O przygotowanie proszę mieszkańców Trześni z numerów 61 do 70.
IV ołtarz – na placu kościelnym. O przygotowanie proszę mieszkańców Woli Chorzelowskiej z numerów 12 do 18.
Zapraszam dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci z kl. 3 w strojach komunijnych i dzieci przeżywające rocznicę I Komunii św., strażaków do niesienia baldachimu, DSM do niesienia feretronu dzieci fatimskich, róże różańcowe do niesienia feretronu Matki Bożej Fatimskiej.
Udekorujmy okna naszych domów symbolami eucharystycznymi na czas Uroczystości i Oktawy Bożego Ciała. Symbole takie można nabyć w zakrystii. Składka w tym dniu przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Uroczystość Bożego Ciała jest świętem obowiązkowym.
W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 1800.

5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszam przedstawicieli poszczególnych grup przygotowujących ołtarze na krótkie spotkanie organizacyjne.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę od godz. 1700.
W piątek i sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1700.
Do chorych z posługą sakramentalną udam się w I piątek od godz. 800.

7. W sobotę wspomnienie św. Bonifacego, bp. i męcz.

8. Od przyszłego tygodnia Msze św. w niedzielę o godz. 700, 900 i 1030.

9. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 155 do 164 i 343.