Ogłoszenia Niedziela Trójcy Przenajświętrzej

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Dzisiejsza Niedziela Trójcy Świętej kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– W środę św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew..

– W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Msze św. o godz. 700 oraz 900 z procesją do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii. W tym roku z procesją ruszymy w następujący sposób:

Po wyjściu z kościoła skręcimy w prawo, i ulicą tzw. Błoniarzy idziemy nieco ponad 400 metrów do skrzyżowania na którym skręcimy w kierunku Woli Chorzelowskiej. Tą drogą idziemy do skrzyżowania na którym skręcimy w prawo w kierunku cmentarza. Na wysokości cmentarza skręcimy w prawo i tzw. drogą cmentarną wrócimy do kościoła, gdzie będzie ostatnia stacja przy ołtarzu polowym.

Bardzo proszę o udekorowanie trasy, którą będziemy szli w procesji eucharystycznej. Udekorujmy także okna naszych domów symbolami eucharystycznymi na czas Uroczystości i Oktawy Bożego Ciała. Zwracam się również z prośbą o wykoszenie rowu przy drodze cmentarnej.

Do włączenia się w procesję, w sposób szczególny, zapraszam Dzieci, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci z kl. 3 w strojach komunijnych, strażaków do niesienia baldachimu, róże różańcowe do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej oraz chorągwi.

Uroczystość Bożego Ciała jest świętem obowiązkowym.

Składka w tym dniu przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 1800.

– W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych.

– W sobotę św. Justyna, męczennika. To również pierwsza sobota miesiąca. Msze św. o godz. 630 i 1800. O godz. 1700 nabożeństwo pierwszo sobotnie i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w środę, piątek i sobotę będą o godz. 1745, zaś w poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszy św. porannej, w niedzielę po sumie.

Od przyszłego tygodnia Msze św. w niedzielę o godz. 700, 900 i 1030.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i jej otoczenia w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 280 do 290.

 

  1. Wszystkim Mamom w dniu ich święta życzymy wielu łask od Pana, zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi oraz niekończącej się ludzkiej życzliwości i wdzięczności.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Marię Chruściel z Trześni w 93 roku życia. Polecajmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.