Ogłoszenia Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W naszej diecezji dzień jubileuszy małżeńskich. Składka na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. W tym tygodniu:
– W poniedziałek św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
– We wtorek Świętych Młodzianków Męczenników.
– W środę nasza diakonia muzyczna zaprasza na wspólne kolędowanie przy żłóbku Pana Jezusa bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 1700.
– W piątek zakończenie roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne za mijający rok rozpoczniemy o godz. 1500 koronką do Bożego Miłosierdzia, po niej Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. z kazaniem podsumowującym rok 2021 w naszej rodzinie parafialnej.
– W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, pierwszy dzień nowego roku. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 700, 900 i 1030.

3. Bóg zapłać rodzinom za dekoracje kwiatowe w naszym kościele i już dzisiaj dziękuję za jutrze sprzątanie. Dziękuję również tym osobom, które odśnieżały schody wejściowe do kościoła.

4. Pragnę gorąco podziękować za wszelką pomoc, dzięki której możemy uroczyście przeżywać ten szczególny czas.
– dziękuję za przygotowanie oświetlenia wokół kościoła mieszkańcom Woli Chorzelowskiej,
– za świąteczny wystrój wnętrza kościoła rodzinom z Osiedla Mościska,
– za przygotowanie szopki rodzinom z Trześni-Rudziska.

5. Porządek Mszy św. kolędowych za rodziny z poszczególnych części parafii podany będzie w Nowy Rok.

6. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: Henryk Surowiec, Andrzej Śpiewak i Renata Truniarz. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

7. Trwając w oktawie Narodzenia Pańskiego życzę Wam Siostry i Bracia, aby radość tych dni które przeżywamy wypełniała każdą chwilę waszego życia i waszych rodzin. W tym duchu przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Dyspensa
W ostatnim dniu 2021 roku przypada piątek. Dlatego w związku z tą okolicznością, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęcam do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.
† Andrzej Jeż