Ogłoszenia Niedziela Przemienienia Pańskiego

1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

– we wtorek św. Dominika, prezb.;

– w środę św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., patronki Europy;

– w czwartek św. Wawrzyńca, diakona i męcz.;

– w piątek św. Klary, dziew.

1. W najbliższą niedzielę, 13 sierpnia, Nabożeństwo Fatimskie, na które serdecznie wszystkich zapraszam. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900 i o 1700, a po niej różaniec fatimski.

Bardzo proszę o niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej przy poszczególnych dziesiątkach:

I – Radę Parafialną              IV – młodzież żeńską

II – młodzież męską             V – Apostolską Grupę Młodzieżową

III – Rycerstwo Niepokalanej

O niesienie różańca bardzo proszę dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. O prowadzenie różańca proszę Apostolską Grupę Młodzieżową. Zabierzmy ze sobą lampiony.

1. Dziękuję rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół i kosiły trawę w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i jej otoczenia w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 283 do 292.

1. Zgodnie z zaleceniami wizytacji kanonicznej przeprowadzonej w 2021 r. w naszej parafii, przy jednogłośnej aprobacie Rady Parafialnej, w najbliższym czasie przystąpimy do rozbiórki jednego z budynków na terenie zabudowań parafialnych, który nie spełnia obecnych wymogów prawa budowlanego, dopuszczających do użytku publicznego.

1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

1. Dzisiaj nad ranem Pan powołał do wieczności naszego parafianina śp. Karola Kardysia z Woli Chorzelowskiej. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

1. Życzę błogosławionego, radosnego tygodnia.