Ogłoszenia Niedziela Palmowa

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia.

2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego.

3. PORZĄDEK NABOŻEŃSTW PODCZAS TRIDUUM SACRUM

Wielki Czwartek
godz. 1800 Msza św. Wieczerzy Pańskiej.

godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.
godz. 1800 Liturgia Męki Pańskiej.
Tego dnia wyeksponujmy w naszych domach wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego. Zadbajmy również o przyozdobienie krzyży przydrożnych.
Przypominam o poście ścisłym i abstynencji w Wielki Piątek. Obowiązek abstynencji od pokarmów mięsnych dla osób które mają 14 lat aż do końca życia, zaś post ścisły (trzy posiłki, w tym jeden do syta) dla osób między 18 a 60 rokiem życia.

Wielka Sobota
godz. 2000 Liturgia Wigilii Paschalnej. Na przeżywanie tej liturgii przynieśmy świece. Zachęcam do zachowania tradycyjnego postu w Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę o godz. 800, 900, 1000 i 1100.

Niedziela Zmartwychwstania
– Msze św. o godz. 600 poprzedzona procesją rezurekcyjną oraz o 900, 1030 i 1200.

4. Porządek adoracji w ciemnicy i przy grobie Pańskim:

Wielki Czwartek
– po Mszy Wieczerzy Pańskiej zapraszam parafian z Mościsk, Ławnicy oraz Trześni Rudziska i Wiry.
– od godz. 2000 Wola Chorzelowska
– od godz. 2100 Trześń, domy przy drodze głównej
– od godz. 2200 Trześń pozostali mieszkańcy
Adorację Jezusa w ciemnicy zakończymy o godz. 2300.

– od godz. 600 Parafianie
– od godz. 700 Wola Chorzelowska
– od godz. 800 Mościska, Rudziska, Wiry i Ławnica
– od godz. 900 Trześń numery od 1 do 160
– od godz. 1000 Trześń pozostałe numery
– od godz. 1100 Dzieci i młodzież
– od godz. 1200 Róże św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Wojciecha i św. Jana Pawła II
– od godz. 1300 Róże św. Anny, św. Rity i św. Pawła
– od godz. 1400 Róże św. Małgorzaty, św. Teresy i św. Elżbiety
– od godz. 1600 Róże św. Kingi, św. Ojca Pio i św. Faustyny
– od godz. 1700 Parafianie
– po Liturgii Wielkiego Piątku zapraszam parafian z Mościsk, Ławnicy oraz Trześni Rudziska i Wiry.
– od godz. 2000 Wola Chorzelowska
– od godz. 2100 Trześń, domy przy drodze głównej
– od godz. 2200 Trześń pozostali mieszkańcy
Adorację Jezusa w grobie zakończymy o godz. 2300.

Wielka Sobota
– od godz. 600 Parafianie
– od godz. 700 Wola Chorzelowska
– od godz. 800 Mościska, Rudziska, Wiry i Ławnica
– od godz. 900 Trześń numery od 1 do 160
– od godz. 1000 Trześń pozostałe numery
– od godz. 1100 Dzieci i młodzież
– od godz. 1200 Róże św. Faustyny i św. Ojca Pio
– od godz. 1300 Róże św. Kingi i św. Elżbiety
– od godz. 1400 Róże św. Pawła i św. Małgorzaty
– od godz. 1500 Róże św. Rity
– od godz. 1600 Róże św. Anny
– od godz. 1700 Róże św. Jana Pawła II i św. Wojciecha
– od godz. 1800 Róże św. Teresy od Dzieciątka Jezus
– od godz. 1900 Parafianie

5. Ofiary zbierane z okazji adoracji krzyża i przy grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej.

6. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Mateuszowi Kozieł za wygłoszone rekolekcje parafialne i szkolne, za jego obecność w naszej wspólnocie parafialnej, za modlitwę. Bóg zapłać, niech Bóg wynagradza obfitością łask w pracy duszpasterskiej i Maryja ma zawsze w swej opiece.
Bóg zapłać również ks. Jarosławowi Musiałowi, wikariuszowi z parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu, za wygłoszone w tym roku kazania pasyjne.
Bardzo gorąco chcę również podziękować naszemu rodakowi ks. Robertowi Stachowiczowi za pomoc, za posługę w konfesjonale.

7. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 126 do 130A oraz Stara Wieś numery od 338 do 342B. Tu prośba, aby sprzątanie odbyło się w czwartek o godz. 900.

8. Od poniedziałku do środy uczniowie naszej szkoły będą przeżywać wielkopostne rekolekcje szkolne. Dzieci i młodzież pod opieką nauczycieli będą przychodzić do kościoła na godz. 830 i do godz. 1030 będzie program rekolekcyjny, poczym uczniowie z nauczycielami udają się do szkoły.

9. W Wielki Wtorek Adoracja w ramach całorocznej dziękczynnej Adoracji w naszej diecezjalnej.
Godziny adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie:
od godz. 1300 – Mościska, Ławnica, Trześń Rudziska i Wiry,
od godz. 1400 – Wola Chorzelowska,
od godz. 1500 – Trześń numery od 1 do 160,
od godz. 1600 – Trześń pozostałe numery.
O godz. 1700 Msza św. w intencji zakończenia wojny w Ukrainie i o pokój na świecie.

10. W środę od godz. 1100 przedświąteczne odwiedziny chorych.

11. Po Niedzieli Zmartwychwstania Msze św. popołudniowe w dni powszednie będą o godz. 1800.

12. Za 2 tygodnie 24 kwietnia będziemy przeżywać w naszej parafii Odpust ku czci patrona św. Wojciecha.
Tego dnia również, w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas Polska „Dzień Dobra”, pod patronatem Caritas Diecezji Tarnowskiej, nasza parafia włącza się w to dzieło organizując Festyn „Postaw na Rodzinę”. Szczegóły w przyszłym tygodniu.

13. W ostatnim czasie Pan powołał do wieczności śp. Krystynę Pawlak z Trześni i śp. Romualda Serwatkę z Mościsk oraz śp. Józefę Babula z Woli Chorzelowskiej. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…