Ogłoszenia Niedziela Palmowa

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia.

2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

3. PORZĄDEK NABOŻEŃSTW PODCZAS TRIDUUM SACRUM

Wielki Czwartek

• Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800.

• godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.
  • godz. 1800 Liturgia Męki Pańskiej.
    Tego dnia wyeksponujmy w naszych domach wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego. Zadbajmy również o przyozdobienie krzyży przydrożnych.
    Przypominam o poście ścisłym i abstynencji w Wielki Piątek. Obowiązek abstynencji od pokarmów mięsnych dla osób które mają 14 lat aż do końca życia, zaś post ścisły (trzy posiłki, w tym jeden do syta) dla osób między 18 a 60 rokiem życia.

Wielka Sobota

• godz. 2000 Liturgia Wigilii Paschalnej. Na przeżywanie tej liturgii przynosimy świece, czy też zapalamy je w domach uczestnicząc w liturgii poprzez transmisję. Zachęcam do zachowania tradycyjnego postu w Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
    Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę na placu kościelnym o godz. 800, 900, 1000, 1100 i 1200.

Niedziela Zmartwychwstania

• Msze św.: o godz. 600 poprzedzona procesją rezurekcyjną oraz o 900, 1030 i 1200.

Pamiętajmy o zaleceniach sanitarnych, maseczkach, dystansie 1,5 m. W naszym kościele według zaleceń może w tym czasie przebywać 40 osób. Będzie włączone nagłośnienie na zewnątrz kościoła, by móc również na placu kościelnym uczestniczyć w Liturgii Wielkiego Tygodnia.

4. Porządek adoracji w ciemnicy i przy grobie Pańskim:

Wielki Czwartek

• po Mszy Wieczerzy Pańskiej zapraszam parafian z Mościsk, Ławnicy oraz Trześni Rudziska i Wiry.
  • od godz. 2000 Wola Chorzelowska
  • od godz. 2100 Trześń, domy przy drodze głównej
  • od godz. 2200 Trześń pozostali mieszkańcy
    Adorację Jezusa w ciemnicy zakończymy o godz. 2300.

• od godz. 600 Parafianie
  • od godz. 700 Wola Chorzelowska
  • od godz. 800 Mościska, Rudziska, Wiry i Ławnica
  • od godz. 900 Trześń numery od 1 do 160
  • od godz. 1000 Trześń pozostałe numery
  • od godz. 1100 Młodzież
  • od godz. 1200 Dzieci
  • od godz. 1300 Róże św. Elżbiety, św. Małgorzaty, św. Teresy i św. Ojca Pio
  • od godz. 1400 Róże św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Kingi, św. Anny i św. Rity
  • od godz. 1600 Róże św. Pawła, św. Faustyny, św. Jana Pawła II i św. Wojciecha
  • od godz. 1700 Parafianie
  • po Liturgii Wielkiego Piątku zapraszam parafian z Mościsk, Ławnicy oraz Trześni Rudziska i Wiry.
  • od godz. 2000 Wola Chorzelowska
  • od godz. 2100 Trześń, domy przy drodze głównej
  • od godz. 2200 Trześń pozostali mieszkańcy
    Adorację Jezusa w grobie zakończymy o godz. 2300.

Wielka Sobota

• od godz. 600 Parafianie
  • od godz. 700 Wola Chorzelowska
  • od godz. 800 Mościska, Rudziska, Wiry i Ławnica
  • od godz. 900 Trześń numery od 1 do 160
  • od godz. 1000 Trześń pozostałe numery
  • od godz. 1100 Młodzież
  • od godz. 1200 Dzieci
  • od godz. 1300 Róże św. Elżbiety i św. Małgorzaty,
  • od godz. 1400 Róże św. Ojca Pio i św. Teresy
  • od godz. 1500 Róże św. Anny i św. Rity
  • od godz. 1600 Róże św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Kingi
  • od godz. 1700 Róże św. Jana Pawła II i św. Wojciecha
  • od godz. 1800 Róże św. Pawła, św. Faustyny
  • od godz. 1900 Parafianie

5. Ofiary zbierane z okazji adoracji krzyża i przy grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej.

6. Do chorych udam się w poniedziałek od godz. 800. Gdyby ktoś z jakiejś przyczyny był przeszkodzony, to bardzo proszę o zgłoszenie.

7. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 70 do 80.

8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy prasie katolickiej.

9. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w drugą niedzielę miesiąca, 11 kwietnia po prymarii.

10. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Pawłowi Dobrowolskiemu za wygłoszone nauki rekolekcyjne, za jego obecność w naszej wspólnocie parafialnej, za modlitwę. Bóg zapłać ks. Pawle, niech Bóg wynagradza obfitością łask w pracy duszpasterskiej i Maryja ma zawsze w swej opiece.
Bóg zapłać również ks. Mirosławowi Rabijaszowi, wikariuszowi z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu, za wygłoszone kazania pasyjne.
Bardzo gorąco chcę również podziękować naszemu rodakowi ks. Robertowi Stachowiczowi za pomoc, za posługę w konfesjonale w minionym tygodniu.