Ogłoszenia Niedziela Miłosierdzia

adminOgłoszenia

1. Dzisiejsza niedziela, Święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przeżywamy dzisiaj również 15. rocznicę wyboru papieża emeryta Benedykta XVI. O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia transmitowana z naszego kościoła. Łączmy się duchowo w naszych domach na modlitwie, w tej szczególnej godzinie. Za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia możemy dzisiaj zyskać odpust zupełny.

2. W liturgii tygodnia:

  • w czwartek Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski i
    naszej Parafii,
  • w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.
  • przyszła niedziela to Niedziela Biblijna oraz modlitw za kierowców.

3. Odpust ku czci naszego patrona św. Wojciecha, w tym roku ze względu na obecną sytuację, będzie przebiegał inaczej niż zazwyczaj. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900, 1030 i 1800 transmitowane na naszej parafialnej stronie internetowej (trzesnnaszaparafia.pl). Tego dnia możemy zyskać odpust zupełny. Po sumie kościół będzie otwarty. Zachęcam do nawiedzenia naszej świątyni, by za przyczyną naszego patrona św. Wojciecha polecać swoje rodziny i całą rodzinę parafialną Bożej opiece i zyskać odpust.

4. Stosując się do rozporządzenia władz, od poniedziałku w kościele może przebywać jedna osoba w maseczce na 15 m2 . W naszym kościele może to być ok. 30 osób.

5. Bóg zapłać za dobroć i wszelaką pomoc okazywaną w tych dniach. Za życzenia składane czy przesyłane. Za ofiary jakie składacie na kościół przy różnych okazjach i te wpłacane na konto parafialne. Wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców polecam Bożej opiece i naszej Fatimskiej Pani.

6. Dziękuję rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i bardzo proszę o sprzątanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Trześni, numery od 93 do 103.

7. Nie ustawajmy w modlitwie o ustanie epidemii wirusa. Zapraszam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 2030 i apelu maryjnego, transmitowanej z naszego kościoła.