Ogłoszenia Niedziela Chrztu Pańskiego

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas.

Dzisiaj wspominając wydarzenie z nad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji śpiewanie kolęd przedłużamy do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

1. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Trześni z numerów od 60 do 75B.

1. Przy prasie katolickiej są zestawy na Trzech Króli; kreda, kadzidło i węgielek. Kredą zgodnie z Tradycją piszemy na drzwiach naszych domów K+M+B bądź C+M+B i rok bieżący.

1. Z naszej rodziny parafialnej w ostatnich dniach Pan powołał do wieczności:

– Krystynę Rado z Trześni w 82 roku życia,

– Sylwestra Ofiarę z Trześni w 84 roku życia,

– Franciszka Sowę z Woli Chorzelowskiej w 94 roku życia.

Polećmy teraz ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

W Adoracji zawierzmy teraz Dobremu Bogu wszystkie nasze intencje, rozpoczęty Nowy Rok naszego życia.

Porządek kolędy

– czwartek 11 stycznia od godz. 1400 Osiedle Mościska ul. Spokojna

– piątek 12 stycznia godz. 1400 Osiedle Mościska ulice Wojska Polskiego i Rudnik.

– sobota 13 stycznia od godz. 900 Ławnica oraz Trześń-Rudziska nr od 24 do 34. Rozpoczęcie od lotniska po obu stronach.

– niedziela 14 stycznia od godz. 1300 Trześń-Rudziska nr od 1 do 23E te za obwodnicą.