Ogłoszenia Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

2. Dziękuję rodzinom z Mościsk z ul. Spokojnej za porządkowanie kościoła w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Ławnicy, z numerów od 1A do 6.

3. W imieniu dzieci i młodzieży zapraszam serdecznie na Jasełka, które będą przedstawione w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.

4. Msze Święte kolędowe w tym tygodniu:
– poniedziałek dla mieszkańców za obwodnicą, czyli Ławnica oraz Trześń Rudziska i Wiry,
– wtorek dla mieszkańców Trześni od nr 6 do nr 76,
– czwartek dla mieszkańców Trześni od nr 77 do nr 150 oraz Stara Wieś.
Rozpoczynamy Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 1630 i po niej Msza św. w intencji rodzin z wyznaczonych części parafii.