Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Przeżywamy 4 niedzielę Adwentu i w tym roku jednocześnie Wigilię. Dzisiejszego wieczoru zasiądziemy z najbliższymi do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o zachowanie tradycji postnego posiłku, a nade wszystko przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

O północy zapraszamy na pasterkę, Mszę w noc Bożego Narodzenia. Składka z tej Mszy św. przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

 

  1. Jutro w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 900 i 1030.

 

  1. We wtorek św. Szczepana, pierwszego męczennika. Zachęcam do udziału we Mszy św., a będą one o godz. 700, 900 i 1030. Składka tego dnia na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie owsa. Na sumie o godz. 1030 uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. Tu wielkie podziękowania dzieciom, młodzieży, rodzicom; tym wszystkim którzy zaangażowali się w tą piękną akcję „Kolędy misyjnej”. Kolędnicy będą odwiedzać nasze domy 27 grudnia od godz. 1000. Przyjmując młodych misjonarzy włączmy się w to wspólne dzieło budujące Jedną Wielką Rodzinę Dzieci Bożych.

 

  1. W środę św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. O godz. 1630 Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św., a po niej dzieci i młodzież z naszej scholki zaprasza na wspólne kolędowanie przy żłóbku.

 

  1. W czwartek Świętych Młodzianków Męczenników.

 

  1. W przyszłą niedzielę, ostatni dzień kończącego się roku, święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. jak w niedzielę z kazaniem podsumowującym kończący się rok 2023.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały i ubierały kwiatami nasz kościół parafialny. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, parafian z Trześni z nr od 38 do 48.