Ogłoszenia I Niedziela Adwentu

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni będą służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

W przyszłą niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

  1. Roraty, Msze wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700. Zachęcam serdecznie do udziału w nich, szczególnie dzieci. Jest to okazja do lepszego przygotowania swoich serc, aby mógł w nich narodzić się i zamieszkać Zbawiciel, Jezus Chrystus.

Bardzo proszę, aby dzieci na Roraty przynosiły lampiony oraz przygotowywały serduszka z papieru, na których napiszą dobry uczynek i się podpiszą. Dzieci, których serduszka będą wylosowane zabiorą figurkę Matki Bożej czy też aniołka, by im towarzyszyli podczas modlitwy w domu, a następnego dnia przyniosą przed Roratami i postawią na Ołtarzu.

 

  1. W czwartek wspomnienie św. Ambrożego, bp. i dok. Kośc. To także pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 630 i o 1700 Roraty. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1600. Tego dnia na godz. 1700 zapraszam dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami na kolejne spotkanie formacyjne.

 

  1. W piątek Uroczystość Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900 i 1700. W Godzinie Łaski od 1200 do 1300 kościół będzie otwarty. Zachęcam, aby w tej szczególnej godzinie przyjść i pomodlić się w naszej świątyni.
  2. W najbliższą sobotę (9 grudnia) młodzież przybędzie z opłatkami do rodzin z Trześni, a w następną (16 grudnia) do rodzin z pozostałych miejscowości naszej parafii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą między innymi na posługę naszej pani organistki.

 

  1. Ruszyła akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Kupując świece, które są przy prasie katolickiej, możemy swoimi ofiarami wesprzeć to piękne dzieło. Jest także w formie małej książeczki Ewangelia, słowo Boże na każdy dzień. Zachęcam do nabycia i lektury. Z pewnością pomoże nam to, aby Słowo stało się ciałem i w naszych sercach.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały i ubierały kwiatami nasz parafialny kościół. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Trześni-Rudzisk, z numerów od 24 do 29F. Bardzo serdecznie proszę, aby wyznaczone rodziny zatroszczyły się również o wejście do kościoła. Chodzi o odśnieżanie schodów. Postarajmy się, aby nie tylko w dniu sprzątania, ale i w powszednie dni tygodnia, jeżeli będzie taka potrzeba odśnieżyć schody.

 

  1. Od jutra w naszej świątyni będą przygotowane pojemniki do których można będzie składać środki czystości czy też żywność długoterminową. Złożone dary panie z Parafialnego Oddziału Caritas przed świętami rozniosą do osób potrzebujących z naszej rodziny parafialnej.

Do tej akcji dobroczynne przyłącza się młodzież z Grupy Apostolskiej organizując kiermasz świąteczny. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej nabywając u młodzieży to co nam przygotują, będziemy mogli i my swoimi ofiarami wesprzeć to wspólne dzieło, dzieląc się miłością z potrzebującymi.

 

  1. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Helenę Maziarz z Trześni. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …