1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a Środa Popielcowa kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Adoracją po każdej Mszy św. rozpoczynamy również dzisiaj nabożeństwo czterdziestogodzinne. Ciąg dalszy nabożeństwa jutro i pojutrze.

Program:

Poniedziałek: o godz. 1400 wystawienie Najśw. Sakramentu
i adoracja do Mszy św. o godz. 1700.

Na godz. 1400  zapraszam mieszkańców Oś. Mościska i Ławnicy.

Na godz. 1500  mieszkańców W. Chorzelowskiej od nr 1 do nr 65.

Na godz. 1600  mieszkańców Woli Chorzelowskiej z pozostałych numerów.

Wtorek:         o godz. 1400 wystawienie Najśw. Sakramentu
i adoracja do Mszy św. o godz. 1700.

Na godz. 1400  zapraszam mieszkańców Trześni od nr 1 do 163.

Na godz. 1500  mieszkańców Trześni z pozostałych numerów.

Na godz. 1600  zapraszam dzieci i młodzież.

Zachęcam Was drodzy parafianie do udziału w tym szczególnym nabożeństwie. Znajdźmy choć odrobinę czasu, aby Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie powierzyć siebie, swoją rodzinę, codzienne, życiowe sprawy, aby czas Wielkiego Postu przeżyć jak najowocniej.

Członków Róż Różańcowych, Rycerstwa Niepokalanej czy z innych Grup Duszpasterski zachęcam do prowadzenia Adoracji, modlitwy, śpiewu, chwili ciszy.

1. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. Msze św. w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 700, 900 i 1700.

Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (dla osób między 18 a 60 rokiem życia) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat do końca życia). Składka tego dnia na cele charytatywne.

1. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

Droga Krzyżowa: piątek o godz. 1630

niedziela godz. 1430

Gorzkie Żale:        niedziela godz. 1500

W Wielkim Poście Msze św. w niedzielę będą o godz. 700, 900
i po gorzkich żalach, które będą o 1500.

1. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i ubierały kwiatami nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 138 do 150.