Ogłoszenia 5 Niedziela Wielkanocna

1. Piąta Niedziela Wielkanocna jest Dniem modlitw za emigrację. Dniem Flagi RP i Dniem Polonii i Polaków za Granicą.

2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1400 nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.

3. Jutro, w poniedziałek 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. o godz. 700, 900
o 1100 Msza św. Pierwszokomunijna dla dzieci z kl. 3 i ich rodzin, oraz o 1400 nabożeństwo majowe i po nim Msza św.

4. We wtorek wspomnienie św. Floriana, męcz. Święto patronalne strażaków.

5. W środę okazja do spowiedzi od godz. 1600.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
O godz. 1700 nabożeństwo powołaniowe, majówka i Msza św.
Tego dnia św. Filipa i Jakuba, Apostołów, święto.

7. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 1700 Adoracja wynagradzająca, modlitwy za misje i misjonarzy. Msze wotywne o godz. 630 i 1800.
Do chorych udam się tego dnia od godz. 800.
Na godz. 1700 zapraszam kl. 7 i 8 na spotkanie formacyjne przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

8. W sobotę Uroczystość św. Stanisława, bp. i męcz., głównego patrona naszej diecezji. Tego dnia przypada rocznica zakończenia II wojny światowej.

9. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie i udekorowanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 126 do 130A oraz Stara Wieś numery od 338 do 342B.

10. Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. „15 marca br. po raz kolejny ruszyła kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie”. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.