1. Dzisiejsza niedziela w naszej diecezji jest Niedzielą Synodalną. To także Światowy Dzień Chorych na Trąd.

2. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. z błogosławieństwem świec o godz. 700, 900 i 1700. W zakrystii można nabyć gromnice z broszurką, w której krótko o historii święta Matki Bożej Gromnicznej, znaczenie świecy zwanej gromnicą, z racji przeżywanego Roku św. Józefa o patronie umierających oraz modlitwa do św. Józefa o dobrą śmierć.

3. środę okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od godz. 1530. O godz. 1630 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza św.

4. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Msza św. w tym dniu o godz. 630 i 1700.

5. pierwszy piątek miesiąca Adoracja z nabożeństwem wynagradzającym o godz. 1600. Msza św. wotywna o NSPJ o godz. 630 i 1700. Tego dnia wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
Do chorych udam się w piątek od godz. 800.

6. W sobotę nabożeństwo z okazji pierwszej soboty miesiąca o godz. 1600. Msze wotywne o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 i 1700. Tego dnia wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.

7. Katechezy w ramach przygotowań do sakramentów świętych:
w czwartek zapraszam dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami na godz. 1700,
w piątek zapraszam kl. 7 i 8 na godz. 1600.

8. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i ubrały kwiatami nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Ławnicy z numerów od 7 do 17.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.