Ogłoszenia 4 Niedziela Wielkiego Postu

1. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie.

1. W tym pomagają nam nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:

drogi krzyżowej w piątek o godz. 1630 oraz w niedzielę o 1430,

gorzkich żalów w niedzielę o godz. 1500.

Gorąco i serdecznie zachęcam do udziału w tych nabożeństwach.

1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek św. Józefa, Oblubieńca NMP;

– w piątek Dzień Misjonarzy Męczenników;

– w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia
i Duchowej Adopcji.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Podczas Mszy św. niedzielnych nauka ogólna. Program rekolekcji na pozostałe dnie podany będzie w przyszłą niedzielę.

Od 27 do 29 marca będą również szkolne rekolekcje wielkopostne.

1. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 126 do 130A oraz Starej Wsi z numerów
    od 338 do 342B.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj w kopertach na tace czy też wpłacane na konto parafialne, z racji 3 niedzieli miesiąca, z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła.

1. Bóg zapłać również rodzinom z Trześni, które złożyły ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w dniu wczorajszym.

Tu ogromne podziękowania dla grupki młodzieży, która odwiedzając nasze domy włącza się czynnie w budowanie żywego kościoła naszej wspólnoty.

W najbliższą sobotę młodzież uda się do pozostałych rodzin z parafii czyli
z Ławnicy, Osiedla Mościska, Rudzisk oraz Woli Chorzelowskiej.

1. Gorące podziękowania dla ks. Szymona Pietryki – misjonarza z RCA,
    za głoszone dzisiaj słowo Boże, dla ks. Roberta Stachowicza, naszych rodaków,
    za obecność, modlitwę i posługę w konfesjonale.