Ogłoszenia 4 Niedziela Wielkiego Postu

adminOgłoszenia

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie.

2. W tym pomagają nam nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
drogi krzyżowej w piątek o godz. 1630 oraz w niedzielę o 1430,
gorzkich żalów w niedzielę o godz. 1500.
Gorąco i serdecznie zachęcam do udziału w tych nabożeństwach.

3. W piątek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 700, 900 i 1700. Na godz. 1600 Młodzież z Grupy Apostolskiej zaprasza na spotkanie z Jezusem podczas Adoracji i Drogę Krzyżową. Tego dnia, z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. W dniach 26 do 28 marca będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Szczegółowy program będzie podany w następną niedzielę. Z racji pandemii nie będzie organizowana spowiedź, jak to miało miejsce w czasie przed pandemią, dlatego też zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie.

5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu i złożyły ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, numery od 49 do numerów 58.

6. W ramach akcji Caritas naszej Diecezji młodzież przy wyjściu z kościoła rozprowadza baranki oraz paschaliki wielkanocne.