Ogłoszenia 4 Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana, abyśmy mogli dzięki ich posłudze czerpać ze stołu Bożego Słowa i posilać się pokarmem dającym życie wieczne, Eucharystią.

 

  1. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej parafii. Msze św. o godz. 630 i 1800, podczas której będziemy modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

W najbliższą zaś niedzielę w naszej wspólnocie będziemy przeżywać Odpust ku czci naszego patrona św. Wojciecha. Uroczysta suma odpustowa o godz. 1100, na którą serdecznie wszystkich zapraszam. Bardzo proszę rodziców o włączenie się w procesję z dziećmi, dziewczynkami sypiącymi kwiaty i chłopcami dzwoniącymi dzwonkami. Proszę również o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej róże św. Teresy od Dzieciątka Jezus, chorągwi różę św. Jana Pawła II. O niesienie baldachimu proszę naszych strażaków z OSP Trześń i OSP Wola Chorzelowska.

 

  1. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami.

 

  1. W czwartek święto św. Marka Ewangelisty.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj w kopertach na tacę, jak i te wpłacane na konto parafialne, na cele parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców polecam Bożej opiece i naszej Fatimskiej Pani.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, rodziny z Trześni z numerów od 375 po jednej i 238 po drugiej stronie drogi do 381 po jednej i 241 po drugiej stronie drogi.

 

  1. Również wielkie Bóg zapłać za wspólne przeżywanie „Dnia Dobra” w minioną niedzielę. Serdeczne podziękowania dla wszystkich organizatorów, sponsorów, dobrodziejów i wielkiej rzeszę wolontariuszy, którzy włączyli się do wspólnego organizowania festynu „Rodzina – wychowanie do wartości”. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy włączyli się w tę piękną akcję. Te podziękowania pragnę złożyć na ręce katechetki pani Celiny Szymańskiej i prezesa OSP Trześń pana Krzysztofa Piechoty.