Ogłoszenia 4 Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Dziś także Święto Narodowe Trzeciego Maja.

• Poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika. Święto patronalne strażaków. Modlitwą obejmujemy wszystkich strażaków zwłaszcza z naszej parafii.
  • Środa – święto Filipa i Jakuba, Apostołów.
  • Czwartek tego tygodnia to I czwartek miesiąca – o godz. 1700 nabożeństwo powołaniowe, po nim majówka i Msza św.
  • Piątek – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i diecezji. Tego dnia przypada rocznica zakończenia II wojny światowej.

3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele – transmitowane na naszej parafialnej stronie internetowej – w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele o godz. 1400.

4. Bóg zapłać za wszelką pomoc w ostatnich dniach. Chcę gorąco podziękować panu Janowi Taborowi i jego pracownikom za czyszczenie spoiw oraz mocowanie odpadniętych i odpadających płyt granitowych przy schodach wejściowych do kościoła. Dziękuję za pomoc przy koszeniu. Bóg zapłać również za ofiary jakie składacie na nasz parafialny kościół. Niech Pan wynagradza waszą dobroć swym błogosławieństwem, a nasza Fatimska Pani ma nieustannie w swej opiece.

5. Dziękuję tym rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały kościół i ubierały kwiatami. Bardzo proszę o sprzątanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Trześni, numery od 114 do 126.

6. Zachęcam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego. W nim m.in. z nauczania papieża „Co sprawi, że będziemy bardziej zjednoczeni, i pomoże nam przezwyciężyć próbę?”.

7. Jubilatów, solenizantów tego tygodnia – składając im najserdeczniejsze życzenia – polecam Bożej opiece, naszej Pani i Królowej oraz wstawiennictwu swoich patronów.

8. Zachęcam, aby trwać w codziennej modlitwie różańcowej w gronie rodziny, w intencji ustania epidemii koronawirusa, o godz. 2030.