Ogłoszenia 4 Niedziela Adwentu

1. Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, dekoracje świąteczne, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. Szczególną okazją ku temu będzie spowiedź św.
W naszej parafii spowiedź św. będzie jutro w poniedziałek od godz. 1400 do 1730, z półgodzinną przerwą o godz. 1530. Serdecznie i gorąco zapraszam.

2. Roraty i Nowenna do Dzieciątka Jezus do piątku o godz. 1700, a w sobotę, w Wigilię o godz. 700.

3. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszamy na pasterkę. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia.
Składka z tej Mszy św. przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 900 i 1030.

5. Bóg zapłać:
Rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały i ubierały kwiatami nasz kościół. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Ławnicy, z numerów od 1A do 6;
Osobom, które w minionym tygodniu odśnieżały schody wejściowe do kościoła;
Składającym dzisiaj ofiary na tace, w 3 niedzielę miesiąca, czy to wpłacane na konto parafialne, z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła;
Ofiarującym dary dla potrzebujących z naszej rodziny parafialnej;
Wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców polecam Dobremu Bogu i opiece naszej Fatimskiej Pani.

6. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

7. W środę AGM zaprasza na wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1900. Na to spotkanie zapraszam młodzież z kl. 7 i 8 w ramach obowiązkowych przygotowań do sakramentu bierzmowania.

8. Dzisiaj po Mszach św. młodzież z AGM-u prowadzi kiermasz świąteczny, włączając się do akcji Parafialnego Oddziału Caritas „Dzielmy się z potrzebującymi z naszej wspólnoty”.

9. Zwracam się z prośbą o pomoc przy dekoracjach świątecznych.
I tu bardzo proszę:
– parafian Osiedla Mościska o dekorację wewnątrz kościoła,
– parafian z Trześni-Rudziska o przygotowanie szopki,
– parafian z Woli Chorzelowskiej o dekoracje na zewnątrz kościoła.

10. Z naszej rodziny parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Tadeusza Skibę z Trześni. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…