Ogłoszenia 30 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość 36. rocznicy poświęcenia naszego kościoła, którego dokonał 21 października 1984 roku Ks. Bp Władysław Bobowski. Modlimy się za ofiarodawców i budowniczych naszej parafialnej świątyni, wypraszając dla żywych potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Fatimskiej, a dla zmarłych radość nieba.
W naszej Diecezji przeżywamy dzisiaj również Niedzielę Synodalną.

2. W środę święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

3. W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych.

4. W następną niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystość ta i jej Oktawa w naszej tradycji chrześcijańskiej wiąże się z gromadzeniem przy grobach bliskich zmarłych na cmentarzach parafialnych. Z racji jaka zaistniała w dzisiejszym świecie wypełniajmy nasz chrześcijański obowiązek roztropnie. Przez osiem dni w czasie Oktawy możemy nieść pomoc naszym bliskim zmarłym poprzez modlitwę i nawiedzenie cmentarza czy kościoła parafialnego.
Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900, 1030 oraz o 1400. Procesji nie będzie, ale o godz. 1500 na cmentarzu, w godzinie Miłosierdzia modlitwa różańcowa połączona z wypominkami za naszych bliskich zmarłych

5. Trwajmy na modlitwie różańcowej czy to w świątyni parafialnej czy w domach w gronie rodziny prosząc szczególnie o ustanie epidemii koronawirusa.

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszam Parafialny Zespół Synodalny na spotkanie formacyjne.

7. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Woli Chorzelowskiej numery 21 do 32. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji 3 niedzieli miesiąca, także te wpłacane na konto parafialne.

8. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Ks. Prałat Wojciech Chochół. Budowniczy naszej parafialnej świątyni, której rocznicę poświęcenia dzisiaj obchodzimy.
Przy tej okazji pragnę gorąco podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się we wszelakie przygotowania uroczystości pogrzebowych. Dziękuję OSP Trześń, LSO, poszczególnym delegacjom. Za różnorakie prace porządkowe. Dziękuję Wam za to, że pomogliście nam godnie pożegnać i wyrazić swoją wdzięczność Ks. Prałatowi Wojciechowi za jego 37 letnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Za tą wspólną modlitwę Bóg zapłać.
W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł także Tadeusz Maziarz, i w miesiącu październiku odeszli Kazimierz Ortyl i Jerzy Surowiec.
Polecajmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu.
Wieczne odpoczywanie …