Ogłoszenia 3 Niedziela Wielkiego Postu

adminOgłoszenia

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
drogi krzyżowej w piątek o godz. 1630 oraz w niedzielę o 1430,
gorzkich żalów w niedzielę o godz. 1500. Gorąco i serdecznie zachęcam do udziału w tych nabożeństwach

3. W środę rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością św. Józefa.

4. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, numery od 38 do 48.

6. W ramach akcji Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadzane są baranki oraz paschaliki wielkanocne. Można je dzisiaj nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii, a w ciągu tygodnia obok prasy katolickiej, do której lektury serdecznie zachęcam.

7. W środę zapraszam Parafialny Zespół Synodalny i chętnych do włączenia się w dzieło V Synodu naszej Diecezji na spotkanie po Mszy św. wieczornej.

8. Wójt Gminy Mielec informuje mieszkańców, że nie ma w planach inwestycyjnych samorządu i nigdy nie było zamiaru budowy spalarni śmieci, ani żadnej innej w okolicy cmentarza parafialnego w Trześni. Rozpowszechniona informacja przez niektóre osoby jest nieprawdziwa.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Józefa Chartlińskiego z Trześni. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…