Ogłoszenia 3 Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy dzisiaj 3 niedzielę Wielkiego Postu. Prawie połowa tego czasu już za nami.

Zachęcam gorąco do udziału w nabożeństwach pasyjnych w naszej parafii:

drogi krzyżowej w piątek o godz. 1630 oraz w niedzielę
godz. o 1430,

gorzkich żalów w niedzielę o godz. 1500.

1. W poniedziałek święto Św. Kazimierza, Królewicza.

1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 630 i 1700, od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszam Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie.

1. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

1. Młodzież odwiedzi nasze domy byśmy mogli złożyć dobrowolną ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

W najbliższą sobotę (9.03) od godz. 1000 młodzież uda się do parafian
z Mościsk, Ławnicy, Trześni Rudzisk oraz Woli Chorzelowskiej,
a w następną sobotę (16.03) od godz. 1000 do parafian z Trześni.

1. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni z numerów od 179 do 191.

1. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej. Obok są także baranki i paschaliki wielkanocne. Poprzez ich zakup możemy włączyć się w akcję Caritas naszej Diecezji.

1. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Stefanię Wróbel z Mościsk. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie …

Intencja dla Róż Różańcowych na miesiąc marzec:

Za współczesnych męczenników

Módlmy się, aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały  Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.