Ogłoszenia 3 Niedziela Wielkanocy

adminOgłoszenia

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną rozpoczynającą Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Pismo Święte.

2. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania i składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1400 nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.

4. W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek św. Atanazego, bpa i dok. Kośc. Dzień Flagi RP oraz Dzień modlitw za Polonię i Polaków za granicą.
– we wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.
Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900 o 1100 Msza św. Pierwszokomunijna dla dzieci z kl. 3 i ich rodzin, oraz o 1400 nabożeństwo majowe i po nim Msza św.
– w środę św. Floriana, męcz. Święto patronalne strażaków,
– w piątek święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 1100 Msza św. dla dzieci z kl. 4 i ich rodzin z okazji rocznicy I Komunii Św.

6. W czwartek zapraszam Parafialny Zespół Synodalny i chętnych na spotkanie po Mszy św. o godz. 1800.

7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1700 połączona z nabożeństwem majowym i Msze św. o godz. 630 i 1800.
Okazja do spowiedzi św. we wtorek, pół godziny przed każdą Mszą św.
Do chorych udam się w piątek od godz. 800.

8. Bóg zapłać sprzątającym i dekorującym nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, rodziców dzieci z kl. 4, które będą w przyszłą niedzielę przeżywać rocznicę I Komunii Św.

9. Również wielkie Bóg zapłać za wspólne przeżywanie „Dnia Dobra” w minioną Niedzielę Miłosierdzia. Serdeczne podziękowania dla wszystkich organizatorów, sponsorów, dobrodziejów i wielkiej rzeszę wolontariuszy, którzy włączyli się do wspólnego organizowania festynu „Postaw na Rodzinę”. Te podziękowania pragnę złożyć na ręce katechetki Pani Celiny Szymańskiej i prezesa OSP Trześń pana Krzysztofa Piechoty.

10. Z naszej parafialnej wspólnoty Pan powołał do wieczności śp. Stanisława Leśniaka z Woli Chorzelowskiej. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…