Ogłoszenia 3 Niedziela Wielkanocna

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. W dzisiejszą Niedzielę Biblijną w naszej wspólnocie przeżywamy Dzień Dobra, w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas Polska. Z tej racji organizowany jest Festyn parafialny „Rodzina – wychowanie do wartości”. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 1100 i dalsza część na parafialnym placu rekreacyjnym.

Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania i składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

  1. Kandydaci do bierzmowania z kl. 8 przeżywają swoje Triduum przygotowując się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej w najbliższą środę, 17 kwietnia o godz. 1800, w parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Otaczajmy ich swoją modlitwą wypraszając moc darów Ducha Świętego.

Z tej racji Msza św. w środę w naszej parafii będzie o godz. 1700, pół godziny wcześniej Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały, ubrały kwiatami nasz parafialny kościół i skosiły trawę wokół świątyni w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, rodziny z Trześni z numerów od 367 do 237B po jednej stronie i 176C po drugiej stronie drogi.

 

  1. Parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu serdecznie zaprasza do udziału w uroczystościach peregrynacji relikwii i obrazu błogosławionej Rodziny Ulmów. Odbędą się one w najbliższy piątek i sobotę (19-20 kwietnia). Będzie to doskonała okazja, aby przez wstawiennictwo błogosławionych Samarytan z Markowej wyprosić potrzebne łaski dla naszych małżeństw i rodzin (m.in. żywą wiarę, nadzieję wyjścia z każdego kryzysu domowego, codzienną ofiarną miłość). Zachęcamy zwłaszcza do udziału w piątkowej Eucharystii sprawowanej o godz. 1800 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Artura Ważnego. Natomiast w sobotę o godz. 900 Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem dla małżeństw oczekujących narodzin dziecka. Zakończenie peregrynacji i przekazanie relikwii do Diecezji Sandomierskiej podczas Eucharystii o godz. 1200.