Ogłoszenia 29 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny, patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dzisiejsza niedziela to także Dzień Służby Zdrowia, której patronuje św. Łukasz Ewangelista.

2. W liturgii tygodnia:
– we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,
– w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

3. Zachęcam gorąco wszystkich do modlitwy różańcowej, czy to w naszym kościele podczas nabożeństw w dni powszednie o godz. 1630 czy w domu w gronie rodziny. Bardzo proszę o prowadzenie Różańca w tym tygodniu:
– Poniedz. – LSO.
– Wtorek – Apostolską Grupę Młodzieżową.
– Środa – Różę Różańcową.
– Czwartek – DSM.
– Piątek – Męskie Róże Różańcowe.
– Sobota – Wszystkie dzieci obecne na różańcu.

4. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Woli Chorzelowskiej numery od 10 do 20.

5. W związku z dynamicznym wzrostem zachorowań na COVID-19 w ostatnich dniach oraz wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych, Biskup Ordynariusz ponownie udziela na terenie całej diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Tych, którzy z niej skorzystają, gorąco zachęca do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem środków społecznego przekazu, oraz do uczestnictwa w niej w dni powszednie. W naszej parafii wszystkie Msze św. niedzielne transmitowane będą poprzez parafialną stronę internetową. Obecnie będąc w czerwonej strefie w naszym kościele może przebywać 100 osób. Przypominam, że wszyscy przebywający w świątyni powinni mieć zasłonięte usta i nos.

6. Do wieczności odszedł długoletni proboszcz naszej parafii ks. prał. Wojciech Chochół. Msza św. pogrzebowa będzie w środę o godz. 1400 w naszym parafialnym kościele. Śp. ks. prałat Wojciech Chochół zostanie pochowany na naszym parafialnym cmentarzu. Z racji obostrzeń podczas zgromadzeń liturgiczny zachęcam do modlitwy o radość nieba dla śp. ks. prałata Wojciecha w dni poprzedzające dzień pogrzebu. Dzisiaj o godz. 1400 , a także w poniedziałek i wtorek o godz. 1630 w kościele parafialnym różaniec w intencji ks. prałata Wojciecha oraz we wtorek Msza św. żałobna o godz. 1700 . Ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św., udział w Mszach św. w intencjach ks. prałata Wojciecha Chochoła wypraszając łaskę wiecznej szczęśliwości w niebie.
Wieczne odpoczywanie …