1. Dzisiejszą Niedzielę Synodalną przeżywamy jako Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące, jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Dzień Modlitw o Trzeźwość.

– w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prez.,
– we wtorek wspomnienie św. Wacława, męcz.,
– w środę święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
– w czwartek wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dok. Kośc.,
– w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew., dok. Kośc.,
– w sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

3. W piątek rozpoczęcie nabożeństw różańcowych.
Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 1630 i po nim Msza św.
Tych, którzy nie dadzą rady danego dnia dotrzeć do kościoła, zachęcam gorąco do wspólnego odmawiania Różańca przy kapliczkach albo rodzinnie w domach.
Zmienią się nieco godziny nabożeństw:
– w dni powszednie: od piątku włącznie Msza św. po Różańcu o godz. 1700,
– w niedzielę: Msze św. o godz. 700, 900 oraz nab. różańcowe o godz. 1400 i po nim Msza św.
Bardzo proszę o prowadzenie Różańca w tym tygodniu:
Piątek – dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.
Sobota – młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klasy 7 i 8.
Niedziela – Apostolską Grupę Młodzieżową.
W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca października. Msze św. wotywne w te dni o godz. 630 i 1700.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek i sobotę od godz. 1600 połączona z nabożeństwem różańcowym.
Okazja do spowiedzi św. w środę od godz. 1630. Do chorych udam się w piątek od godz. 800.

5. Na comiesięczne spotkanie formacyjno-modlitewne, w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania, zapraszam kl. 7 i 8 w piątek na godz. 1600.

6. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Woli Chorzelowskiej nr 111 oraz numery od 1 do 7.

7. Bóg zapłać za ofiary z ostatniej, 3 niedzieli miesiące, na cele parafialne jakie zostały złożone na tacę czy wpłacone na konto parafialne.

Życzę błogosławionej niedzieli. Niech Maryja, Królowa Różańca świętego w rozpoczynającym się tygodniu wyprasza dla każdego i każdej z was potrzebne łaski.