1. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych. Wspierajmy rodziców i wychowawców swoją modlitwą i pięknym świadectwem życia.

1. W następną niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Tej niedzieli również, 17 września, rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r.

– w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp. i dok. Kośc.;

Tego dnia, 13 września, Nabożeństwo Fatimskie na które zapraszam wszystkich serdecznie, na godz. 1800. Rozpoczniemy Mszą św. i po niej procesja różańcowa.

Bardzo proszę o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej przy poszczególnych dziesiątkach:

I – Róże św. Teresy

II – Róża św. Elżbiety

III – Róża św. Kingi

IV – Róża św. Ojca Pio

V – Róża św. Faustyny

O niesienie różańca bardzo proszę dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych, a o prowadzenie różańca proszę Apostolską Grupę Młodzieżową;

– w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary.

Zachęcam, aby szczególnie tego dnia, wyeksponować Krzyż. Ustawmy go w tym czasie w szczególnym, widocznym miejscu w naszych domach, udekorujmy Krzyż i ten w domu i ten przydrożny;

– w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

– w sobotę wspomn. św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bp., męcz.

1. Dziękuję rodzinom, które sprzątały, ubierały kwiatami nasz parafialny kościół i kosiły trawę wokół świątyni w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i jej otoczenia w tym tygodniu, rodziny z Woli Chorzelowskiej z nr-ów od 50 do 58 D.

1. W tym tygodniu rozpoczną się potkania dziecięcych i młodzieżowych grup duszpasterskich działających w naszej parafii:

Ministranci w czwartek o godz. 1700,

Lektorzy w piątek bezpośrednio po Mszy wieczornej,

Młodzież w piątek o godz. 1900,

Dziewczęca Służba Maryjna w sobotę o godz. 1100.

Dzisiaj na godz. 1600 zapraszam członków scholi muzycznej wraz z rodzicami na wspólne śpiewanie, zabawę i grillowanie.

Zapraszam również tych, którzy chcieliby dołączyć do poszczególnych grup duszpasterskich.

1. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności z naszej parafii śp. Jerzego Tabora z Trześni. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …