Ogłoszenia 22 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

2. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzę wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży.
W środę zapraszam na Mszę św. o godz. 1800 w intencji wszystkich dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców, którą rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny.
Okazja do spowiedzi św. w środę od godz. 1630.

3. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem o powołania kapłańskie i zakonne. Msze wotywne o godz. 630 i 1800.

4. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 630 i 1800, o godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem misyjnym i wynagradzającym. Tego dnia w liturgii wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dok. Kośc.
Do chorych udam się od godz. 800.

5. W pierwszą sobotę miesiąca Msze wotywne o godz. 630 i 1800, nabożeństwo pierwszo sobotnie o godz. 1700.

6. Spotkania grup duszpasterskich:
– czwartek po Mszy wieczornej LSO
– piątek po Mszy wieczornej AGM
– sobotę o godz. 1100 DSM
Zapraszam także tych, którzy chcieliby dołączyć do poszczególnych grup działających w naszej parafii.

7. Dziękuję rodzinom, które sprzątały i ubierały kwiatami nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 283 do 292.

8. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apeluje do wszystkich producentów trzody chlewnej z naszego powiatu o podjęcie odpowiednich środków zapobiegawczych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

9. Z naszej rodziny parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Tadeusza Hyjka. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…