Ogłoszenia Odpust ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej Fatimskiej – 21 Niedziela Zwykła

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

2. W naszej rodzinie parafialnej przeżywamy dzisiaj Odpust ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej Fatimskiej.

• w poniedziałek święto św. Bartłomieja, Apostoła,
  • w środę Uroczystość Najświętszej Mary i Panny Częstochowskiej, Msze św. o godz. 700 i 1800, o 1730 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy,
  • w czwartek wspomnienie św. Moniki,
  • w piątek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
  • w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

4. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami nasz parafialny kościół. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Trześni z numerów od 238 domy sąsiadujące po kolei z ulicy prostopadłej do Błoniarzy wszystkie numery 239 do nr 243 oraz po drugiej stronie drogi od 375 do 381.

5. Bóg zapłać za wszelkie prace minionego tygodnia.
Za wykonanie i obsadzenie drzwi przy kościele.
Za wykonanie i zamocowanie kolejnych przęseł ogrodzenia placu parafialnego.
Za wszelkie prace porządkowe:
koszenie,
sprzątanie placu wokół kościoła,
porządkowanie budynków,
paniom posługującym w kuchni w dzisiejszą uroczystość.
Wszystkich wspierających, dobrodziejów polecam Boże opiece i naszej Fatimskiej Pani.