Ogłoszenia 20 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Dzisiejsza 20 niedziela zwykła w naszej diecezji jest dniem solidarności z narodem libańskim, a szczególnie z mieszkańcami Bejrutu. Po Mszy św. możliwość złożenia ofiary do puszek dla naszych braci i sióstr z Libanu.

2. W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie św. Jacka, prezbitera,
– w czwartek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
– w piątek wspomnienie św. Piusa X, papieża,
– w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,
W przyszłą niedzielę, 23 sierpnia, w naszej parafii odpust ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej Fatimskiej. Msze św. o godz. 700, 900 i uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 1100. Bardzo proszę o niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej różę różańcową św. Pawła, zelatorka Mieszkowicz Romana, feretronu Dzieci Fatimskich Dziewczęcą Służbę Maryjną, proszę również o zabranie chorągwi. Na procesję zapraszam serdecznie dzieci komunijne w strojach komunijnych oraz chłopców do dzwonienia i dziewczynki do sypania kwiatków. Wszystkich gorąco zapraszam do wspólnego przeżywania odpustu w najbliższą niedzielę.

3. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Trześni z numerów od 235, domy sąsiadujące po kolei do 237B oraz z drugiej strony drogi z numerów od 370 i sąsiadujęce do 372.
Serdeczne podziękowania kieruję do parafian z Trześni, Woli Chorzelowskiej i Mościsk za wykonanie pięknych wieńców, które są w naszej świątyni.
Bóg zapłać za ofiary jakie dzisiaj składacie na nasz parafialny kościół. Wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców polecam Bożej opiece i naszej Fatimskiej Pani.