Ogłoszenia 2 Niedziela Wielkanocy

1 . Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar.
To także patronalne święto Caritas, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

2. W naszej wspólnocie przeżywamy dzisiaj Odpust ku czci naszego patrona św. Wojciecha. Uroczysta suma z procesją eucharystyczną o godz. 1100.

3. Za tydzień Niedziela Biblijna.

4. Jako parafia włączamy się w ogólnopolską akcję Caritas Polska „Dzień Dobra” i z tej racji organizowany jest festyn „Dla Rodziny”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1400 i dalsza część na stadionie sportowym.

5. W tym tygodniu:
– w poniedziałek św. Marka Ewangelisty – święto,
– w piątek św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dok. Kośc., patronki Europy – święto. Jest to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej,
– w sobotę, zgodnie z naszą tarnowską tradycją w ostatni dzień kwietnia, rozpoczęcie nabożeństw majowych o godz. 1730.

6. Zmieni się nieco niedzielny porządek nabożeństw. Msze święte będą o godz. 700, 900 o godz. 1400 nabożeństwo majowe i po nim Msza św.

7. W poniedziałek zapraszam dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami na spotkanie o godz. 1800, w ramach przygotowań do I Komunii Św.

8. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, rodziców dzieci komunijnych z kl. 3.

9. Wielkie Bóg zapłać również za ofiary jakie zostały złożone w ostatnią, trzecią niedzielę miesiąca, na tacę czy konto parafialne z przeznaczeniem na ogrzewanie naszego kościoła.