Ogłoszenia 2 Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Druga niedziela Wielkanocy, którą przeżywamy, jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar.

To także patronalne święto Caritas, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Za tydzień Niedziela Biblijna.

 

  1. W poniedziałek, 8 kwietnia, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w tym roku przeniesiona z 25 marca. Msze św. o godz. 700 i 1800. To także Dzień Świętości Życia (możliwość włączenia się do Duchowej Adopcji).

 

  1. W sobotę o godz. 1730 kandydaci do bierzmowania z kl. 8 rozpoczną swoje Triduum przygotowujące do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Wraz z Maryją wypraszajmy dla nich potrzebne łaski, aby dary Ducha Świętego umocniły ich do mężnego wyznawania wiary i pięknego chrześcijańskiego życia.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i udekorowały kwiatami nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Trześni, z numerów od 354 do 233F. Rozpoczyna się czas koszenia traw. Zwracam się zatem z prośbą, aby rodziny wyznaczone do sprzątania kościoła zatroszczyły się również o otoczenie kościoła na zewnątrz kosząc trawę, za co wielkie Bóg zapłać.

 

  1. Jak w ubiegłe lata, także i w tym roku, nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję Caritas „Dzień Dobra”. Organizowany jest, w najbliższą niedzielę, w naszej parafii Festyn Rodzinny pod hasłem „Rodzina – wychowanie do wartości”.

Rozpocznie się Eucharystią o godz. 1100, po której przejdziemy na parafialny plac rekreacyjny, gdzie przywitaniem gości rozpocznie się dalsza część Festynu, na którym wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko …

Wiele prac organizacyjnych, przygotowawczych już zostało wykonanych, za które składam serdeczne Bóg zapłać, tym wszystkim, którzy się angażują we wspólne dzielenie się dobrem z innymi.

W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie organizatorów tegorocznego Dnia Dobra i tych, którzy chcieliby się dołączyć do tej pięknej, wspólnej, jednoczącej akcji duszpasterskiej.