Ogłoszenia 2 Niedziela Adwentu

adminOgłoszenia

1. Drugą niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.

2. Dzisiaj w liturgii przypada wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Ten szczególny święty zaprasza dzieci po Mszy św. na krótkie spotkanie.

3. W liturgii tygodnia:
W poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, bp. i doktora Kościoła.
We wtorek Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny – Uroczystość. Msze św. w tym dniu o godz. 700 i 1700.
W następną niedzielę dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

4. Roraty w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700. Zachęcam do udziału w tych Mszach, szczególnie dzieci, także poprzez transmisję z naszej strony internetowej.

5. Bóg zapłać za porządkowanie i ubieranie kwiatami kościoła w minionym tygodniu. Bardzo proszę o sprzątanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Woli Chorzelowskiej, od numeru 92 do końca Woli Chorzelowskiej, do numeru 102 po jednej i numerów 83 po drugiej stronie drogi.

6. Rozpoczęła się kolejna edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegorocznym hasłem są słowa: Świeca, która tworzy Polską Wigilię.
Świece dzisiaj można nabyć w zakrystii.

7. W środę Apostolska Grupa Młodzieżowa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 1900. Będą to stałe nabożeństwa środowe, transmitowane na stronie parafialnej, na które zapraszamy szczególnie młodzież.

8. W przyszłą niedzielę będzie błogosławieństwo opłatków, które będzie można zabrać z kościoła, by w łączności z całą rodziną parafialną połamać się nimi składając życzenia z najbliższymi.

9. Z naszej rodziny parafialnej, w minionym tygodniu, odszedł do wieczności śp. Stanisław Wilk z Trześni. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…