1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

– w poniedziałek św. Dominika, prezb. – wspomnienie;
– we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., patronki Europy – święto;
– w środę św. Wawrzyńca, diakona i męcz. – święto;
– w czwartek św. Klary, dziew. – wspomnienie;
– w sobotę 13 sierpnia Nabożeństwo Fatimskie, na które serdecznie wszystkich zapraszam. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1800, po niej procesja różańcowa.
Bardzo proszę o niesienie Feretronu Matki Bożej Fatimskiej przy poszczególnych dziesiątkach:
I – Różę św. Kingi
II – młodzież męską
III – Różę św. Ojca Pio
IV – młodzież żeńską
V – Różę św. Jana Pawła II
O niesienie feretronu dzieci fatimskich bardzo proszę Dziewczęcą Służbę Maryjną, różańca dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. O prowadzenie różańca proszę Apostolską Grupę Młodzieżową. Zabierzmy ze sobą lampiony.

3. Dziękuję rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu oraz kosiły wokół niego. Bardzo proszę o to samo w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z od 270 do 282.

4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

5. Spotkanie przedpielgrzymkowe Gr. 17. św. Rafała PPT odbędzie się w Mielcu na Osiedlu (budynek Auxilium) w niedzielę (7.08) o godz. 1800. Będzie to ostatnia szansa zapisania się na pielgrzymkę.

6. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Czesława Pietrykę z Osiedla Mościska oraz Jacka Klimka z Woli Chorzelowskiej, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 1200. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…