1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. W najbliższą niedzielę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów, a na sumie błogosławieństwo wieńców przygotowanych przez przedstawicieli poszczególnych części parafii i wspólne dziękczynienie za tegoroczne zbiory.

3. Tego dnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i Europy.

– w poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., patronki Europy,
– we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz.,
– w środę wspomnienie św. Klary, dziew.,
– w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.

5. W piątek 13 sierpnia zapraszam wszystkich serdecznie na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 1730 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, o godz. 1800 Msza św. i po niej procesja różańcowa. Bardzo proszę o niesienie Feretronu Matki Bożej Fatimskiej przy poszczególnych dziesiątkach:
I – Różę św. Teresy
II – Różę św. Ojca Pio
III – Różę św. Faustyny
IV – Różę św. Anny
V – Różę św. Rity

O niesienie feretronu dzieci fatimskich bardzo proszę Dziewczęcą Służbę Maryjną a różańca dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. O prowadzenie różańca proszę Apostolską Grupę Młodzieżową.

6. Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 238 do 243, 375 do 377 oraz 381 i 395.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

8. Spotkanie przedpielgrzymkowe Gr. 17. św. Rafała PPT odbędzie się w parafii MBNP w Mielcu w niedzielę (15.08), godz. 1900 – Msza św., godz. 2000 – spotkanie w auli Fundacji Auxilium.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Janinę Surowiec. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…