1. Dzisiaj przypada Rocznica Powstania Warszawskiego (1944). Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni walczyli o wolność Warszawy i Ojczyzny. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
Rozpoczyna się również miesiąc dobrowolnej abstynencji.
W przyszłą niedzielę składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać odpust Porcjunkuli, za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

– W środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, tego dnia okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od godz. 1700.
– W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem o powołania kapłańskie i zakonne. Msze wotywne o godz. 630 i 1800.
– W piątek święto Przemienienia Pańskiego, to także pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630 i 1800, o godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem misyjnym i wynagradzającym.
– W pierwszą sobotę miesiąca Msze wotywne o godz. 630 i 1800, nabożeństwo pierwszo sobotnie o godz. 1700.
Do chorych udam się w piątek od godz. 800.

4. Dziękuję rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów 176 A, 235 do 237 B oraz 367 do 372.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.