1. Przeżywamy XIV niedzielę zwykłą, niedzielę adoracyjną. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek Caritas jako pomoc poszkodowanym na skutek nawałnic, jakie miały miejsce ostatnimi czasy.
Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych

2. Porządek Mszy św. i nabożeństw:
Msze św. w dni powszednie:
Poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 630
Środa, piątek i sobota o godz. 1800.

Msze św. w niedzielę:
O godz. 700, 900 i 1030

Nabożeństwa:
Środa – Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 1730, pół godziny wcześniej Różaniec.
Piątek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 1730, pół godziny wcześniej Różaniec.
Sobota – Różaniec o godz. 1730.

Porządek Mszy św. i nabożeństw wywieszony jest również w gablocie ogłoszeń.

3. We wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Patronalne święto Apostolstwa Chorych.

4. W czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

5. W ubiegłą niedzielę, 27 czerwca, Ks. Bp Leszek Leszkiewicz udzielił błogosławieństwa 53 przewodniczkom do posługi w Dziewczęcej Służbie Maryjnej naszej diecezji, w tym 3 dziewczętom z naszej parafii. Cieszymy się niezmiernie i gratulujemy.

6. Dziękuję rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 212 do 217 A.

7. W minionym tygodniu gościliśmy w ramach peregrynacji Obraz Marki Bożej Robotników Solidarności.
Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się do wspólnego czuwania modlitewnego, do przygotowań.
Za prowadzenie modlitewnych czuwań serdecznie dziękuję Różom Różańcowym, dzieciom, młodzieży, tu szczególne podziękowania naszej Diakoni Muzycznej Keharitomene.
Bóg zapłać za przystrojenie drogi, placu kościelnego.
Serdeczne podziękowanie dla tych, którzy przygotowali podium pod Obraz i piękną dekorację kwiatową – te podziękowania składam na ręce Pani Katechetki Celiny Szymańskiej.
Gorące podziękowania dla OSP Trześń. Za troskę o bezpieczeństwo podczas przyjazdu i przewiezienia Obrazu Matki Bożej do następnej parafii, za obecność z Pocztem Sztandarowym, za czuwanie przy Obrazie Matki Bożej – te podziękowania składam na ręce Komendanta OSP Trześń Pana Krzysztofa Piechoty.
Bóg zapłać LSO za oprawę liturgiczną.
Niech Maryja, nasza Matka i Królowa wyprasza potrzebne łaski. Bóg zapłać.

8. Wójt Gminy Mielec informuje, że w poniedziałek, 5 lipca b.r., w budynku Zespołu Szkół w Trześni w godzinach od 800 do 1700 funkcjonować będzie Gminny Punkt Spisowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie będzie przy pomocy aplikacji internetowej. Będzie można również uzyskać pomoc pracownika Urzędu Gminy Mielec.