1. Przeżywamy 14 niedzielę zwykłą. W następną niedzielę (16 lipca) składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. W tym tygodniu:

– we wtorek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;

– w środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

– w czwartek wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji;

W czwartek (13 lipca) Nabożeństwo Fatimskie, na które wszystkich serdecznie zapraszam.

Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1800, a następnie procesja różańcowa.

Bardzo proszę o niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej przy poszczególnych dziesiątkach:

I       – Szafarzy                      IV    – Różę św. Małgorzaty

II     – Różę św. Pawła           V     – Mężczyzn.

III    – Niewiasty

O niesienie różańca bardzo proszę dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. O prowadzenie różańca proszę Apostolską Grupę Młodzieżową. Zabierzmy ze sobą lampiony.

– w sobotę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

1. Dziękuję rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i jej otoczenia w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 246 do 262.